חסר רכיב

רב סמל שלמה מילס

רב סמל שלמה מילס
-
ט"ו בתשרי תשי"ג - כ"א בתשרי תשל"ד
בנם של אמילי ודוד, נולד ב- ט"ו בתשרי תשי"ג במושב כרם בן-זמרה. עד לגיוסו לצבא סייע לאביו במשקו החקלאי.
מתוך נאמנות לחינוך שחונך בביתו התנדב שלמה לשרת בחיל הצנחנים. לפני סיום שירותו פרצה מלחמת יום-הכיפורים. שלמה השתתף בקרבות ולחם באומץ ובגבורה בהגנה על סיני בחווה הסינית. ביום כ"א בתשרי תשל"ד נהרג מפגיעה ישירה של פצצת מרגמה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל. השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת רב-סמל. על לחימתו במלחמת יום-הכיפורים הוענק לו ציון לשבח מטעם הרמטכ"ל.
לפני שנתיים התוודעו בני משפחתו של שלמה לסיפור גבורה נוסף אודותיו, חיילת שאביה השתתף בקרב בו לחם כתבה בפייספוק שלה: "היום הייתי בהר הרצל והיה לי חשוב לבקר את שלמה מילס זכרונו לברכה. היה לי חשוב לבקר אותו ולהגיד לו תודה! תודה על שהקרבת את החיים שלך למען המדינה ובזכותך היא קיימת. ובמיוחד תודה לך על זה שיש לי אבא. ותודה כי אם לא היית שם באותו רגע לא היה לי אבא.
בזכותך אבא שלי הקים משפחה יפה, מסורתית, ציונית ואוהבת את הארץ. אני לא אשכח עוד מילדותי את סיפורי הלילה של אבא שלי מהמלחמה. הוא סיפר לי שמילס חבש אותו לאחר שנפצע. "הוא אמר לי לך לכיוון אחד בעודו הולך לכיוון השני, הוא אמר לי אני כבר חוזר, הוא לא חזר".

תודה שלמה מילס.
יהי זכרו ברוך.

חסר רכיב