חסר רכיב

רב טוראי אסף יערי

רב טוראי אסף יערי
-
ח' באב תשי"א - כ"ז בתמוז תשל"ג
רב טוראי אסף יערי, בנם של משה ואסתר. נולד ב- ח' באב תשי"א בקיבוץ כפר מכבי. אסף היה מנהיג החבורה, מטובי התלמידים בבית הספר. למרות דמותו העדינה ואישיותו הצנועה והנעימה היה ראש וראשון בתעלולים ובמעשי קונדס. הוא אהב לשחק בכדורגל ואהב קריאה בספרות יפה.
אסף התגייס לצה"ל בפברואר 1971 והתנדב לסיירת שריון. לאחר הטירונות ובשלבי סיום קורס הסיירים חלה. בשל מחלתו לא יכול היה להמשיך ולשרת ביחידה. אסף לא השלים עם עובדה זו וחרף הקשיים וההתמודדות עם המחלה לא חדל מלנסות לשוב ולשרת ביחידה.
הוא מילא היטב את תפקידו ביחידתו החדשה. למרות חזרתו לתפקוד, מחלתו הכריעה אותו ולאחר מאבק של חודש ימים, בו נשא את יסוריו בגבורה, תוך מאמץ להסתירם מעיני הסובבים אותו, נפטר אסף ב-כ"ז בתמוז תשל"ג והובא למנוחת עולמים בבית הקברות בקיבוצו.
במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "את תפקידו מילא אסף ביעילות ובמסירות, אסף נטל על עצמו תפקידים נוספים וביצע אותם על הצד הטוב ביותר. היה ידוע ביחידה כחבר מסור, המוכן לעזור לכל אדם". חבריו ליחידה כתבו: "אסף יישאר לעולם בן משפחה . הבן שידע תמיד לסיים מסע מפרך בבת צחוק על השפתיים. לספר מעשייה קונדסית, ולהגיד מילה טובה ומרגיעה כשקשה"
יהי זכרו ברוך.
חסר רכיב